Modlitwy maryjne

20.01.2012

Maryjo, prowadź mnie drogą życia

0 komentarzy · 18765 czytań · Drukuj

Maryjo, Patronko ludzkich dróg, dziękuję Ci za Twoją obecność pośród nas, ziemskich wędrowców, którzy utrudzeni i zmęczeni zmagamy się z trudnościami na drodze do celu naszego życia, jakim jest życie wieczne z Bogiem w niebie. Dziękuję Ci za Twoją macierzyńską troskę o każde Twoje dziecko, które zawierzył Ci Jezus, umierając na krzyżu. Jsteś wierna swojej misji i cierpliwie towarzyszysz uczniom Twojego Syna i wszystkim, których Bóg Ojciec obdarzył darem życia. Nigdy przecież nie zabraknie Twojej miłości, ona pragnie dla wszystkich szczęścia, które nie ma miary, ani nie ma końca.

Proszę Cię, abym zawsze pamiętała o Twojej obecności w moim życiu, zwłaszcza wtedy, gdy jest mi trudno i na drodze pojawiają się przeszkody. Pospiesz mi wtedy z pomocą, abym nie ustała w drodze, abym nie zrezygnowała z dalszej wędrówki, abym się nie poddała i nie uległa pokusie rezygnacji z dalszego wysiłku współpracy z Bożą łaską.

Matko moja i Przewodniczko, ukazuj mi piękno życia z Bogiem każdego dnia. Pomagaj mi otwierać serce dla Jego miłości; oczy, by widziały blask Bożego piękna w świecie; uszy, by przyjmowały Boże słowo jako Dobrą Nowinę. Wspieraj mnie, gdy zmierzam do konfesjonału, aby doświadczyć Bożego miłosierdzia, ucz mnie radosnego "amen", gdy przyjmuję Jezusa podczas Mszy świętej. Bądź przy mnie, gdy klękam do modlitwy, by rozmawiać z Jezusem, Twoim Synem i naszym Zbawicielem.

Proszę Cię, Mistrzyni ludzkich dróg, ucz mnie tak spotykać na mojej drodze ludzi, abym potrafiła okazać im miłość, życzliwość i wszelką pomoc. Pomóż mi pamiętać, że w drodze do nieba nie jestem sama, ale razem z braćmi i siostrami, dziećmi jednego Ojca w niebie. Maryjo, prowadź nas wszystkich do nieba. Amen.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Modlitwy maryjne