Modlitwy maryjne

01.03.2011

Akt oddania Francji

0 komentarzy · 19122 czytań · Drukuj

Przed Tobą, o Matko Chrystusa, przed Twoim Niepokalanym Sercem, pragnę znów zjednoczyć się z naszym Odkupicielem, który poświęcił się ludziom, aby ich odrodzić poprzez przebaczenie i nakarmić swym życiem. Jesteś bardziej aniżeli ktokolwiek inny zjednoczona z Jego ofiarą dla zbawienia świata. I usilnie prosiszz nas głosem Bernadetty, byśmy przyjęli wezwanie do pokuty, do nawrócenia, do modlitwy. Nie pozwól, byśmy przebyli naszą drogę zapominając o Twoim wołaniu.

Matko ludzi i narodów. Ty, która znasz ich cierpienia i nadzieje, która po macierzyńsku rozumiesz toczącą się w nich walkę między dobrem a złem, między światłem a ciemnościami, usłysz naszą modlitwę, przybądź na ratunek Twoim dzieciom w potrzebie. Tutaj, w Lourdes, ponawiam tę modlitwę za Kościół, którą z upodobaniem zanoszę do Ciebie, w poświęconych Tobie wielkich sanktuariach na całym świecie.

Tutaj, na ziemi francuskiej, powierzam Twojej macierzyńskiej miłości synów i córki tego narodu. Nigdy nie przestali Cię czcić, w tradycjach, w sztuce katedr, w pielgrzymkach, zarówno w pobożności ludowej, jak i w oddaniu autorów religijnych, pewni, że kiedy wielbią Cię, słuchają i modlą się do Ciebie, trwają blisko Chrystusa. Wielu z nich Tobie się poświęciło, nie wyłączając królów, jak uczynił to Ludwik XIII w imieniu swojego ludu.

Ty sama pozwoliłaś Bernadetcie Soubirous doświadczyć Twojej słodkiej obecności, przekazując jej orędzie będące echem Słowa, które Bóg powierzył Kościołowi. Składana wobec Ciebie, o Matko Boża, ofiara z nas samych, winna być osobistym dziełem każdego z nas, każdej rodziny, każdej wspólnoty kościelnej i trzeba, by odnawiało ją każde pokolenie w formie, jaka najlepiej wyraża to ufne oddanie.

Wypełniam tu dzisiaj ów gest wraz ze wszystkimi, którzy tego pragną: po to, aby ich wiara chrześcijańska przezwyciężyła wszystkie przeszkody, aby była wiernie przekazywana i by młode pokolenia naprawdę ją przyjmowały. Aby gorliwie się do Ciebie modliły. Aby zawsze chrześcijanie w pełni przekonani, święci, powstawali, by porwać swych braci do życia płonącego miłością do Boga i bliźiego, do życia w misjonarskiej żarliwości. Tak, by miłość i jedność, radość i nadzieja zamieszkały w tym Kościele. Aby jego świadectwo dopomogło całemu narodowi w prawdziwym postępie, którego dlań pragniesz.

Maryjo, Najświętsza Panno z Lourdes, uproś tym braciom i siostrom z Francji dary Ducha Świętego, tak, by otrzymali nową młodość, młodość wiary dla tych chrześcijan i dla tych wspólnot, które powierzam Twemu Niepokalanemu Sercu, Twej macierzyńskiej miłości. Amen.

Jan Paweł II,
Lourdes 14 sierpnia 1983 r.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Modlitwy maryjne