Maryjne

31.01.2021

Dzień konsekrowanych

0 komentarzy · 1521 czytań ·Drukuj
Dzień konsekrowanych

Ustanawiając Dzień Życia Konsekrowanego i wyjaśniając jego cel św. Jan Paweł II stwierdził: "Ofiarowanie Jezusa staje się wymowną ikoną całkowitego oddania własnego życia dla tych, którzy powołani są, aby odtworzyć w Kościele i w świecie, poprzez rady ewangeliczne «charakterystyczne przymioty Jezusa, dziewictwo, ubóstwo i posłuszeństwo" (Vita consecrata 1). Niech nasza modlitwa i życzliwość nie tylko dziś, ale i każdego dnia towarzyszy osobom konsekrowanym, zwłaszcza tym żyjącym i posługującym wśród nas, aby poprzez światło Chrystusa rozproszyć towarzyszącą ludziom niepewności.

Zmodyfikowana modlitwa z Roku Życia Konsekrowanego:

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty przez wieki powołujesz kobiety i mężczyzn, by dążyli do życia w doskonałej miłości poprzez praktykowanie rad ewangelicznych: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. W tym Dniu Życia Konsekrowanego składamy Ci dzięki za ich odważne świadectwo wiary i pociągający przykład życia. Ich dążenie do świętości uczy nas składania Tobie coraz doskonalszej ofiary z samych siebie. Prosimy Cię, przez wstawiennictwo Maryi i św. Józefa ofiarujących Jezusa w świątyni jerozolimskiej, ubogacaj nadal swój Kościół, powołując synów i córki, którzy odnajdując tę cenną perłę, strzegą ponad wszystko skarbu Królestwa Niebieskiego. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II z Vita consecrata 112

Do Ciebie, Maryjo, która pragniesz duchowej i apostolskiej odnowy Twoich synów i córek przez miłość do Chrystusa i przez całkowite oddanie się Jemu, kierujemy z ufnością naszą modlitwę. Ty, która czyniłaś wolę Ojca, okazując gorliwość w posłuszeństwie, męstwo w ubóstwie, a w swym płodnym dziewictwie gotowość na przyjęcie życia, uproś Twego Boskiego Syna, aby ci, którzy otrzymali dar naśladowania Go przez swą konsekrację, umieli o Nim świadczyć swoim przemienionym życiem, podążając radośnie, wraz ze wszystkimi innymi braćmi i siostrami, ku niebieskiej ojczyźnie i ku światłu, które nie zna zmierzchu. O to Cię prosimy, aby we wszystkich i we wszystkim został otoczony chwałą, błogosławieństwem i miłością Najwyższy Władca wszystkich rzeczy, którym jest Ojciec, Syn i Duch Święty. Amen.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis