Maryjne

31.01.2020

Wiano Maryi

0 komentarzy · 4736 czytań ·Drukuj
Wiano Maryi

Sanktuarium Maryjne w Walsingham zaproponowało 29 marca tego roku dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego w Anglii akt osobistego oddania się Matce Bożej. W 1381 roku aktu zawierzenia Maryi całego kraju dokonał król Ryszard II w uroczystym ślubowaniu, w Westminster Abbey.

Chodzi o osobistą decyzję zawierzenia się Maryi, aby otrzymać Jej pomoc w misji budowania silnych duchowych podstaw dla nowej ewangelizacji w Anglii.

Trwa duchowe przygotowanie do osobistego oddania Matce Bożej wiernych w Anglii. W brytyjskich katedrach Kościoła katolickiego odbywają się czuwania przy cudownej Figurze Maryi z Dzieciątkiem z Walsingham, która w 2018 roku wyruszyła na pielgrzymkę po kraju, do katedr w całej Anglii: Liverpool, Brentwood, Belmont Abbey, Salford, Hallam, Shrewsbury, Middlesborough, Northampton, Southwark, Wschodnia Anglia, Portsmouth, Plymouth, Birmingham, Nottingham, Hexham i Newcastle, Leeds, Arundel i Brighton, Lancaster, Clifton i Westminster.

Zapowiedziane jest również w Westminster od 21 lutego 2020 r. 33 dniowe przygotowanie do oddania Matce Bożej według św.Ludwika de Montfort. 25 marca każdy będzie mógł zawierzyć się Jezusowi przez Maryję. Począwszy od 26 do 29 marca rozpocznie się triduum przed narodowym aktem ponownego oddania Anglii w wiano Maryi. Wszyscy zachęceni są do odmawiania codziennie litanii do świętych i męczenników Anglii oraz różańca jako przygotowanie. 29 marca w niedzielę nastąpi Uroczyste Zawierzenie Anglii Maryi w Westminster oraz we wszystkich katedrach i parafiach w Anglii. Anglia została oddana w wiano Matce Bożej już za czasów św. Edwarda Wyznawcy (1042-1066 r.) Określenie Anglii jako "wiana Matki Bożej" zostało oficjalnie uznane przez papieża Leona XIII w 1893 r.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis