Różne teksty maryjne

Matka Jezusa była powoli coraz lepiej dostrzegana i czczona ze względu na Syna...

Świadectwo.

23.07.2012

Zawsze razem

Świadectwo.

Rozmowa ze...św. Bonawenturą.

Świadectwo.

Jednocześnie zaczyna się epoka różańcowych cudów. Był św. Dominik i katarzy, były rozmaite "małe cuda", leżące u źródeł wielorakich legend. Ale gdy wydarzył się cud wielki i jednoznacznie wskazujący na Różaniec, ludzie zrozumieli, że jest w nim ukryta moc zdolna zmienić świat. Potem zmienił bieg historii w Austrii... Podobnie w Portugalii... I w Brazylii... I w tylu miejscach świata... Wczoraj, dzisiaj. Uczyni to także jutro.

01.05.2014

Zrozumieć litanię

Termin "litania" (gr. lite, łac. litanea - prośba, błaganie) oznacza dosłownie modlitwę błagalną. Od innych modlitw różni się specyficznym układem. Genezę litanii jako formy modlitwy znajdujemy w tekstach ewangelicznych, w których ludzie spotykający Jezusa, zanoszą do Niego swoje błagania.

Krucjata Różańcowa - to błagalna modlitwa o cud ratunku naszej Ojczyzny. "Nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca" - mówiła w Fatimie Maryja do s. Łucji. Krucjata za Ojczyznę jest wielkodusznym duchowym darem Polaków o intencji: "Z Maryją, Królową Polski, modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego Narodu".

Wspomóż nas

wesprzyj serwis