Różne teksty maryjne

09.04.2013

Cudowny Medalik a symbole masońskie

0 komentarzy · 51212 czytań · Drukuj

W związku z powstałym zamieszaniem wokół tego cudownego daru z nieba, przypominamy historię jego powstania oraz zachęcamy do odwiedzania forum dyskusyjnego na stronie internetowej www.maryjni.pl, gdzie szerzej jest omawiany ten problem. Trzeba podejść do sprawy odpowiedzialnie i rozważnie, i nie dać się oszukać podstępom złego, który - jak mawiał sam św. Maksymilian Kolbe - "nasamprzód stara się pozbawić swą ofiarę Cudownego Medalika Niepokalanej, pod jakimkolwiek pozorem, a potem już mu łatwo idzie" (Dlaczego?, Pisma nr 1084).

Ludziom, zdezorientowanym przez zamieszanie wprowadzone wokół rzekomych "masońskich znaków" na Medaliku, odpowiadamy mniej więcej tymi słowy:

Nie każda gwiazdka 5-ramienna jest pentagramem.

Nie każdy pentagram (symbol harmonii, piękna i dążenia do doskonałości - zob. firma o nazwie "Pentagram" i wikipedia) jest odwróconym pentagramem (symbol satanistyczny). Tak jak nie każdy krzyż (znak chrześcijański) jest odwróconym krzyżem (znak satanistyczny).

Św. Maksymilian Kolbe używał takich medalików, jakie do dziś są produkowane i rozpowszechniane przez Niepokalanów. Zob. zdjęcie z Archiwum Niepokalanowa.

Cudowny Medalik nie jest talizmanem i nie "działa" sam z siebie - tym bardziej znajdujące się na nim symbole nie "działają" same z siebie - tylko tą siłą, jakiej są poświęcone, a Medaliki z Niepokalanowa są poświęcone Bogu i Niepokalanej.

Ci, którzy odrzucają medalik ze względu na znajdujące się tam rzekome "pentagramy" czy inne "masońskie znaki", popadają w herezję bałwochwalstwa, bo przyznają siłę działania rzeczy-symbolowi, a nie TEMU, KTÓREMU są one poświęcone.

Pentagram sam w sobie nie jest zły - dopiero odwrócony pentagram i poświęcony szatanowi nabiera cech okultystycznych i złych. Tak jak Krzyż - jest dobry. Dopiero odwrócony jest symbolem przyjętym przez satanistów.

Polecam artykuły:
Owoc paryskich objawień
Nośmy z ufnością poświęcony Medalik
Potęga daru
i dyskusję na forum maryjni.pl
- Cudowny Medalik wg ks. Natanka

Jeśli to pomoże uratować zagubione chrześcijańskie serca, aby z ufnością nosiły Medalik Niepokalanej Jej poświęcony - to proszę rozesłać te wyjaśnienia do swoich znajomych, którzy mają podobne wątpliwości. Na jak największą Bożą chwałę przez Niepokalaną!

Pozdrawiam i z serca błogosławię
O. Piotr M. Lenart, franciszkanin z Niepokalanowa


Masoneria. Symbole masońskie,
Rycerz Niepokalanej nr 5/2010, s. 147

Jako organizacja tajemna masoneria posługuje się licznymi tajemnymi znakami, z których symbol świątyni jest najbardziej wymowny.

Symbolika masońska czerpała z wielu źródeł. Przeplatają się w niej wątki judaistyczne, chrześcijańskie i antyczne. Część nawiązuje do średniowiecznych narzędzi cechów mularskich, z których najbardziej charakterystyczne to: cyrkiel, kielnia, węgielnica, młot, dłuto, pion. Znakiem "firmowym" i uniwersalnym masonerii jest węgielnica (u dołu) i cyrkiel (u góry), najczęściej z wpisaną w środek literą G.

Świątynia jest podstawowym elementem symboliki masońskiej. Świątynią określane jest miejsce spotkań masonów, czyli loża. W rycie szkockim wschodnia część pomieszczenia nosi nazwę loży, a zachodnia świątyni. Przy wejściu wewnątrz loży stoją dwie kolumny - Jakin (męska) i Boaz (żeńska). Na kolumnie Boaz uwidaczniany jest często świat, na drugiej - niebo.

Szachownica (biało-czarne kwadraty) - podstawa świątyni; obrazuje ziemię, a zarazem kosmos i nieuniknioność śmierci.

Wschód (Orient) - symboliczna orientacja masońska, nawiązująca do położenia Ziemi Obiecanej - Izraela.

Gwiazda (pentagram)- symbol światła, wiedzy, doskonałości.

Trójkąt - symbol nauki.

Oko - symbol świadomości, mądrości, Wielkiego Architekta.

Monogram G - umieszczany często w centrum płonącej pięcio- lub sześcioramiennej gwiazdy, jest interpretowany jako odniesienie do wyrazów grande, grand ("wielki"), nawiązanie do geometrii oraz greckiego gnosis ("wiedza").

Symbole te widoczne są w masońskich budowlach, ubiorach, publikacjach, być może także w amerykańskich dolarach. Ma to na celu uwidocznienie, że coś jest masońskie lub firmowane przez tę organizację. Błędem jest jednak dopatrywanie się ich wszędzie tam, gdzie są użyte podobne elementy. Część symboli masoneria przejęła z innych kultur i religii, co nie znaczy, że te kultury i religie ich już używać nie mogą, jak to jest np. w przypadku Cudownego Medalika, na którego rewersie widnieje dwanaście gwiazdek, mających zupełnie inne znaczenie od masońskiego pentagramu.

Cudowne Medaliki używane przez św. Maksymiliana

Medaliki używane przez św. Maksymiliana Marię Kolbego.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Różne teksty maryjne

  • Akatyst
    Akatyst wiernie ukazuje Maryję jako obecną i działającą wszędzie, gdzie mamy do czynienia z tajemnicą człowieczeństwa Chrystusa, które dała Mu Maryja.
  • Akt Oddania Matce Bożej Jana Paw...
    Podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, papież Jan Paweł II, 4 czerwca 1979 r., w przemówieniu na Jasnej Górze ponowił akt oddania narodu polskiego pod opiekę Maryi.
  • Biblijne podstawy różańca
    Modlitwa różańcowa jest więc ukazaniem drogi naszego zbawienia.Różaniec jest modlitwą mówiącą o życiu Jezusa i Maryi i o naszym życiu - dlatego włączamy do niej również te nasze sprawy.
  • Być Maryją
    Świadectwo.
  • Być rycerzem Maryi
    Z Aleksandrą i Karolem Wojtynami, małżonkami należącymi do Rycerstwa Niepokalanej (MI), redaktorami pracującymi w Wydawnictwie Ojców Franciszkanów Niepokalanów, rozmawia Dorota Mazur ("Czas Serca" wrzesień-październik 2010).
  • Bym mogła pomagać
    Świadectwo.
  • Cały czas kocha
    Świadectwo.
  • Co nam mówi wcielenie Syna Bożego?
    W Chrystusie Bóg naprawdę przyszedł na świat, wszedł w naszą historię, zamieszkał pośród nas, wypełniając w ten sposób głębokie dążenia istoty ludzkiej, aby świat stał się naprawdę dla człowieka domem... (z kazania Benedykta XVI, wygłoszonego na Kubie 27 marca 2012).
  • Co zawdzięczamy Maryi?
    Rolę Maryi w życiu Kościoła i poszczególnych chrześcijan odkrywano powoli, ale już w starożytności pojawiają się te elementy kultu i nauki o Matce Pana, które dziś praktykujemy.
  • Co zrobiłaby Maryja
    Świadectwo.
  • Cytaty maryjne
    Świadectwo.
  • Czułość Boga
    Fragment z książki ks. Carmelo La Rosa Mistrzyni czułości, 31 ścieżek ku Bogu.
  • Czy Maryja może pomóc duszom w c...
    Ktoś może się oburzać, że katolicy, widząc w Maryi Orędowniczkę, Pośredniczkę, Wybawicielkę, przypisują Jej atrybuty wręcz Boskie...
  • Czy Maryja uzdrawia?
    Podczas wesela w Kanie, kiedy zabrakło wina, to właśnie Maryja powiedziała Jezusowi: "Nie mają więcej wina". Jezus odpowiedział Jej: "Nie nadeszła moja godzina, aby zrobić pierwszy cud", ale Maryja miała wiarę charyzmatyczną i wiedziała, że Jezus zrobi coś, co rozwiąże problem.
  • Czym jest Boże macierzyństwo Maryi?
    Pytanie to stawia nas w zupełnie niezwykłej perspektywie...
  • Czym obrażamy Maryję w Niepokala...
    W czasie objawienia w Pontavedra 10 grudnia 1925 r. Matka Boża prosiła Łucję, by wierni odprawiali pierwsze soboty miesiąca i w ten sposób wyjmowali ciernie raniące Jej Serce.
  • Duch i Oblubienica
    Jan Paweł II, papież, 18 maja 1986 r. w encyklice DOMINUM ET VIVIFICANTEM, wskazał na Maryję jako Oblubienicę Ducha Świętego.
  • Dziecię i Jego Matka
    Matka Jezusa pojawia się w Ewangeliach tam, gdzie nie można było Jej pominąć, tam, gdzie jest mowa o poczęciu, narodzeniu i wychowaniu Jezusa. Inne wzmianki o Niej podkreślają fakt, że Jej rola Matki nigdy się nie skończyła.
  • Dzień Maryi
    "Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego" (Dz 1,14). "Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach" (Dz 2,42).
  • Dzień Matki Jezusa
    Nie zastanawiamy się nad nazwami dni tygodnia, chociaż używamy ich codziennie.A nazwy te mają swoją treść i swoją etymologię, a poza tym są powiązane z tajemnicami wiary.
  • El Gran Milagro - wielki cud
    Najbardziej wstrząsający cud maryjny z 1640 roku.
  • Królowo Polski
    Konferencja ks. Winfrieda Wermtera.
  • List do zakonników o peregrynacj...
    Peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po wszystkich klasztorach męskich w Polsce rozpocznie się 16 października 2013. Z tej okazji abp Józef Michalik skierował do zakonników specjalny list.
  • Macierzyńska troska Maryi
    30 grudnia 1987 r. Jan Paweł II, papież, w Roku Maryjnym ogłosił encyklikę Sollicitudo rei socialis ("o trosce społecznej Kościoła"). W zakończeniu encykliki wskazał, że Maryja "z macierzyńską troskliwością wstawia się za nami do swego Syna".
  • Macierzyństwo Maryi w ekonomii ł...
    Z konstytucji dogmatycznej o Kościele Lumen Gentium Soboru Watykańskiego II
  • Magnificat
    Magnificat jest arcydziełem Maryi, modlitwą umiłowaną i odmawianą przez katolików na przestrzeni wieków. Niech ono będzie i naszą modlitwą, pobudzającą do wdzięczności za wszystkie Boże dary...
  • Maryja a Eucharystia
    Konferencja ks. Winfrieda Wermtera.
  • Maryja pierwowzorem Kościoła
    Z konstytucji dogmatycznej o Kościele Lumen Gentium Soboru Watykańskiego II, z brewiarza, t.III, s. 1438.
  • Maryja pierwsza wśród wierzących
    Żyjemy w świecie, w którym "bycie pierwszym" stało się celem życia.
  • Maryja w działalności misyjnej C...
    Tobie, Jutrzenko zbawienia, powierzamy naszą drogę w nowym Milenium, aby pod Twoim przewodnictwem wszyscy ludzie odnaleźli Chrystusa, światłość świata i jedynego Zbawiciela. (Jan Paweł II, Akt zawierzenia Matce Bożej przyszłości świata).
  • Maryja w kapeluszu
    Czy Maryja nosiła kapelusz? Z pewnością nie było to nakrycie głowy popularne w Jej czasie. Malarze jednak późniejszych wieków czasami przedstawiali Ją z takim dodatkiem.
  • Maryja zamiast psalmów...
    Przychodzi czas, kiedy ludzie odkrywają maryjną drogę. Że jest najkrótszym szlakiem do Boga. Że to najpewniejszy sposób na zjednoczenie z Chrystusem.
  • Maryja, dziewczyna z Nazaretu
    Tekst zaczerpnięty z posynodalnej adhortacji "Christus vivit" papieża Franciszka.
  • Maryja, gwiazda nadziei
    Benedykt XVI o Maryi w encyklice "Spe salvi".
  • Maryja, Matka nadziei
    "Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym" (1 Tm 4,10) - fragment orędzia Benedykta XVI na XXIV Światowy Dzień Młodzieży.
  • Matka Boża
    Boże Narodzenie przypomina nam tajemnicę Bożego Macierzyństwa Maryi. Pozwala nam podziwiać czułość Matki dla Syna, rodząc nadzieję, że podobnie czuły jest Ojciec Niebieski dla swoich w Synu przybranych dzieci.
  • Matka Boża w moim życiu
    https://maryjni.pl/matka-boza-w-moim-zyciu/
  • Matka miłosierdzia
    Jan Paweł II, papież, w encyklice Dives in misericordia pisał o Matce Bożej: "Maryja jest równocześnie Tą, która w sposób szczególny i wyjątkowy - jak nikt inny - doświadczyła miłosierdzia, a równocześnie też w sposób wyjątkowy okupiła swój udział w objawieniu się miłosierdzia Bożego ofiarą serca".
  • Matka na zawsze
    Maryja żyje nadal w jedności z Synem, w niebie i stamtąd już zawsze opiekuje się wszystkimi dziećmi, które w zamian za siebie oddał Jej Syn umierając na krzyżu.
  • Matka naszego zawierzenia
    4 marca 1979 r. Jan Paweł II ogłosił pierwszą swoją encyklikę REDEMPTOR HOMINIS (ODKUPICIEL CZŁOWIEKA). W niej umieścił rozdział poświęcony Maryi, wskazując, że nikt inny, tak jak Ona, nie potrafi nas wprowadzić w Boski i ludzki zarazem wymiar tajemnicy odkupienia.
  • Matka Odkupiciela
    Przez swoją wiarę Maryja stała się i jest Matką Odkupiciela Jezusa, ale jest także Matką wszystkich ludzi i wyprzedza nas, idąc na czele długiego orszaku świadków wiary.
  • Matka uczniów
    Krótka wzmianka o Maryi w Dziejach Apostolskich dowodzi, że Jej obecność we wspólnocie wierzących była od początku dostrzegana, a Jej rola w niej wzrastała.
  • Matka żyjących
    25 marca 1995, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Jan Paweł II na zakończenie encykliki EVANGELIUM VITAE ("Ewangelia życia") zwrócił uwagę na Maryję, Matkę odrodzonych do życia Bożego.
  • Miecz ducha
    Szybko odkryto: modlitwa na pierwszych różańcach nie tylko porządkuje życie duchowe pustelnika czy mnicha. Ona uzbraja go w broń skutecznie chroniącą przed atakami złego, który krąży wokół, by zaatakować i doprowadzić do grzechu. A nawet więcej: to nie tylko narzędzie skutecznej obrony! Różaniec pozwala pokonać zło, odepchnąć je, oczyścić świat z potęgi grzechu.
  • Mnie to nie grozi?
    Świadectwo.