Publikacje maryjne

10.01.2014

Cud nad Odrą

0 komentarzy · 14998 czytań · Drukuj

W odwiecznym zbawczym planie Bożym Maryja była przeznaczona do spełnienia specjalnej misji jako Matka Jezusa. Tryumf Królowej Różańca Świętego Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej przez Jaj Niepokalane Serce. "Cud nad Odrą", ks. Michała Zielonki to publikacja o unikalnym charakterze. Składa się na nią świadectwo wiary "maryjnego" kapłana, dotycząca wydarzeń z 1997, które miały miejsce w Słubicach i w całej Polsce. Książka jest świadectwem prawdy Tryumfu Niepokalanego Serca NMP nie tylko dla Słubic, ale także dla całej Polski.

Tryumf Maryi - Cud nad Odrą

Książka ta jest jednocześnie swoistym obrazem doświadczenia krzyża w cierpieniu tegoż kapłana, który ostatnie miesiące swojego życia spędził w szpitalu, gdzie pisał o faktach sprzed 16 lat w taki sposób, aby ocalić je od zapomnienia i oddać chwałę Bogu, który przez wstawiennictwo Pani Fatimskiej dokonał cudu ocalenia Słubic. Otrzymujemy w ten sposób wspaniały materiał do refleksji, a także do pogłębienia naszej wiary. Śp. ks. Michał Zielonka bardzo pragnął, aby Niepokalane Serce Maryi zatryumfowało w naszych sercach dla miłości Boga i dla zbawienia każdego człowieka.

Pozycję tę uzupełnia dodatek, w którym autor uwzględnił: Liturgię Słowa Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II z Gorzowa Wlkp. z dnia 2 czerwca 1997, fragmenty przemówienia ks. arbp. Ignacego Tokarczuka podczas V pielgrzymki Radia Maryja z Jasnej Góry w 1997, wykład ks. prof. dr. hab. Tadeusza Guza pt. Kim jest Maryja - Najświętsza Matka Boga?. Niech zachętą do sięgnięcia po tę publikację będą słowa ks. Michała, które zawarł w zakończeniu swojego świadectwa:

To Chrystus, Syn Boga Żywego jest kamieniem węgielnym Nowej Ewangelizacji. To Maryja, Bogurodzica jako najlepsza Matka jest kołem ratunkowym poprzez objawienia fatimskie dla zniewolonego przez zło człowieka. Wierzę głęboko, że jeśli choćby jeden człowiek wątpiący, czy posiadający wiele egzystencjalnych rozterek skorzysta z tego skromnego osobistego świadectwa, to warto było je napisać.

Śp. ks. Michał Zielonka nie zdążył zobaczyć swojej książki. Ta pięknie wydana publikacja ukazała się równo miesiąc po jego śmierci, stając się jednocześnie cenną pamiątką po tak wspaniałym kapłanie. Pragniemy według życzenia śp. ks. Michała rozprowadzić tak cenne świadectwo o ingerencji Boga za wstawiennictwem Matki Bożej na drodze nowej ewangelizacji. Polecamy i zachęcamy bardzo serdecznie do lektury omówionej wyżej pozycji oraz prosimy o rozprowadzenie jej na miarę możliwości i potrzeb pielgrzymów i parafian. Akcję tę koordynuje ks. Alfons-Eugen Zielonka, dr KUL Jana Pawła II, krewny autora i pomysłodawca merytorycznej oprawy.

Książkę można zamawiać dzwoniąc na numer tel: 601 768 340; 669 512 823; 669 263 429 albo na mail: tryumfniepokalanej@wp.pl oraz pixel@post.home.pl

Ks. Alfons Zielonka

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspomóż nas

wesprzyj serwis

Publikacje maryjne

 • Bernadetta. Cud w Lourdes

  Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi.
 • Maryja jest specjalistką w walce...

  O filmie Mary"s Land. Ziemia Maryi opowiada Andrzej Sobczyk z Rafael Film, który jest dystrybutorem filmu w Polsce.
 • Maryja z Nazaretu

  Maryja z Nazaretu to filmowa opowieść o życiu Maryi, Matki Chrystusa, od dzieciństwa po zmartwychwstanie Jezusa.
 • Pomoc przeciw nieprzyjaciołom Twoim
  Apologia Maryi, Sławomir ZatwardnickiKsiążka Pomoc przeciw nieprzyjaciołom Twoim, czyli jak chwalić Maryję i bronić Jej godności Sławomira Zatwardnickiego dostarcza Czytelnikowi argumentów pozwalających bronić czci Matki Bożej. Jest także zaproszeniem do pogłębienia osobistej pobożności maryjnej, czemu sprzyja śmiała refleksja teologiczna proponowana przez autora.
 • Poznaj tajemnice życia Maryi, Ma...
  Maryja. Biografia Matki BożejKim była młoda dziewczyna, której Bóg powierzył najważniejszą w dziejach świata misję? Dlaczego właśnie Ona została nie tylko Matką Zbawiciela, ale również Matką wszystkich wierzących? Jak wyglądało codzienne życie Świętej Rodziny w Nazarecie? Pawłowi F. Nowakowskiemu udaje się prześledzić losy Maryi
 • Teraz i w godzinę śmierci
  Oglądaj Wielka epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe...